Madera wycieczki objazdowe — wyjazdy zorganizowane na Maderę

PROGRAM CLASSIC

Wakacje Madera 2024 – Terminy naszych wyjazdów

TERMIN

WYJAZD

CENA

LINK

06.07.2024 - 13.07.2024 r.

Madera - Classic

4260,00 PLN

21.09.2024 - 28.09.2024 r.

Madera - Classic

4060,00 PLN

09.11.2024 - 16.11.2024 r.

Madera - Classic

4060,00 PLN

Podróże w dzisiejszych czasach to dla większości z nas nierozłączny element życia codziennego. Jako Project Travel uważamy, że każdy dzień jest dobry na odkrywanie świata i jego tajemnic. Jeśli chcielibyście wraz z nami poznać najpiękniejsze zakątki portugalskiego archipelagu, zapraszamy Was do zapoznania się z poniższym tekstem, w którym szczegółowo opowiemy Wam, jak wyglądają nasze wyjazdy zorganizowane na Maderę!

Madera wycieczki objazdowe

Od zawsze wychodziliśmy z założenia, że życie jest za krótkie na osiedlanie się w jednym miejscu, dlatego też nasze wyjazdy skupiają się głównie na zwiedzaniu najbardziej urokliwych punktów na mapie Madery. Wycieczka na Maderę ma przede wszystkim na celu dostarczyć Wam masę cudownych wspomnień, do których będziecie wracać przez długie lata. Nasze wyjazdy organizowane są w grupach 5-15-osobowych. Wycieczka objazdowa na Maderę może być również okazją do poznania innych pasjonatów podróży i nawiązania nowych więzi. 

Wybierając podróżowanie z nami, skupiasz się tylko i wyłącznie na odpoczynku, podczas gdy my dokładamy wszelkich starań, aby Twój urlop był dokładnie taki, jaki sobie wymarzyłeś. Madera objazdowa pozwoli Ci zobaczyć wyspę od praktycznie każdej strony — widokowej, kulinarnej, górskiej i morskiej. 

Madera Objazdowa – Plan wyjazdu

 • Wylot z Katowic**
 • Lądowanie na Maderze w godzinach popołudniowych.
 • Przejazd do Funchal i wieczorne wyjście na miasto

 

 • Dzień zaczniemy na półwyspie św. Wawrzyńca. Przejdziemy kilka kilometrów trasy pieszej wzdłuż kilfów na półwyspie
 • Po porannym trekkingu pojedziemy do Machico na przerwę obiadową i odpoczynek na pięknej piaszczystej plaży – Praia de Machico
 • Wieczorem wybierzemy się na zachód Słońca do Ribeiro Frio. Podejdziemy do punktu widokowego Levada dos Balcões, z którego widać najwyższe szczyty na Maderze

Machico to urokliwa miejscowość położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Madera. Jest to jedno z najstarszych miast na Maderze. Posiada bogatą historię oraz malownicze krajobrazy.

 • Wyruszymy z rana do Fanal. Lasy, które ok. 20 milionów lat temu porastały większość Europy. Obecnie można je zobaczyć tylko w kilku miejscach na świecie, a najlepiej zachowany jest właśnie las Fanal na Maderze
 • Pojedziemy na zachodnią część wyspy do Porto Moniz. Będziemy mogli skorzystać tam z basenów powstałych w naturalny sposób w skale wulkanicznej przy wybrzeżu.
 • Wieczorem odwiedzimy okoliczną winiarnie z możliwością skosztowania lokalnych odmian win tkaich jak Malvasia, Boal, Verdelho i Sercial

Dzień 4: Pico Ruivo

 •  Przejdziemy jedną z najpiękniejszych tras trekkingowych na Maderze prowadzącą z Pico Areeiro na najwyższą górę na wyspie Pico Ruivo.

Najwyższy szczyt na wyspie Madera to Pico Ruivo, osiągający wysokość około 1862 metrów nad poziomem morza. Jest to popularna atrakcja turystyczna, przyciągająca zarówno miłośników przyrody, jak i wędrówek górskich. Z Pico Ruivo rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne góry, doliny oraz Ocean Atlantycki. To jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie.

 

 • Odwiedzimy lokalny targ w Funchal 
 • Zobaczymy centrum i port miejski
 • Czas wolny na zwiedzenie Funchal. W tym czasie faktulatatywnie rejs na oglądanie delfinów
 • Wieczorem pojedziemy do Doliny Zakonnic, w której znajduje się klimatyczne miasteczko górskie Curral Das Freiras.

  Dolina Zakonnic (ang. „Nun’s Valley” lub „Curral das Freiras”) to malownicza dolina na wyspie Madera, położona wewnątrz wulkanicznego krateru, około 10 km na północ od Funchal. Jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Maderze, z charakterystycznymi stromymi zboczami i bujną roślinnością. Dolina ta ma bogatą historię, a legenda głosi, że w XVI wieku mieszkańcy Funchal uciekali tu przed piratami, zakładając osadę. Dolina Zakonnic przyciąga turystów swoimi malowniczymi widokami, kulturą i możliwością eksploracji szlaków turystycznych.

 

 • Przyszedł czas na północne wybrzeże wysypy. Z rana wybierzemy się do Santany. Zobaczymy tam tradycyjne domy, z dachami krytymi strzechą, z których znane jest to miasto.
 • Odwiedzimy ruiny São Jorge, miejsca w którym hodowano trzcinę cukrową. Z Madery w XV w. eksportowano cukier na całą Europy
 • Po południu zatrzymamy się w Seixal na plaży z niesamowitym widokiem na okoliczne klify
 • Wieczorem pojedziemy na punkt widokowy obok kolejki Achadas da Cruz. Zjedziemy kolejką kilkaset metrów w dół na wybrzeże Oceanu

Dzień 7: Funchal

 • Dzień zacznimy od spaceru po dolinie Rabaçal
 • Zobaczymy jeden z piękniejszych wodospadów na Maderze – Risco
 • Po południu odpodzniemy na plaży w Calheta
 • Wieczorem pojedziemy do Ponta do Pargo. Obok latarni morskiej znajduje się punkt widokowy na kilkuset metrowe klify nad Oceanem.

Dzień 8: Funchal

 • Pojedziemy widokową kolejką linową Funchal-Monte
 • Odwiedzimy Ogród Tropikalny Monte Palace, stawiany w wielu światowy rankingach jako jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świecie.
 • Po południu udamy się na lotnisko na lot powrotny do Katowic.

Wycieczka na Maderę z przewodnikiem - Praktyczne informacje o zwiedzaniu

8 dni

Rozmiar grupy: 5-15 osób

cały rok

Rodzaj wyjazdu

Zwiedzanie/odpoczynek - Wyjazd dla osób lubiących zarówno aktywny wypoczynek, jak i chwilę odpoczynku. Codziennie czeka nas podziwianie tego co najpiękniejsze Madera ma do zaoferowania .

Noclegi

Noclegi w hotelach/apartamentach w pokojach 2-4 osobowych (dostosujemy konfigurację dla Ciebie).

Transport

Na miejscu poruszamy się busem 9-osobowym prowadzonym przez naszego lidera wyprawy. W przypadku większej liczby osób drugie auto prowadzi uczestnik wyjazdu.

Wyżywienie

Śniadania i kolacje przygotowujemy razem w apartamentach. Pozostałe posiłki jemy w lokalnych barach i restauracjach. (Nie wliczone w cenę.)

Minimalna liczba grupy

Aby dany wyjazd był potwierdzony, musi uzbierać się minimum 5 uczestników.

Poziom trudności

Wyjazd dla każdego, mimo kilku tras trekkingowych, do pokonania ich nie jest wymagana ponadprzeciętna kondycja fizyczna.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do przekroczenia granicy Portugalii jest dowód osobisty lub paszport. Dokument musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Pogoda

Pogoda na Maderze nie zmienia się znacząco podczas roku. Średnia temperatura w dzień wacha się między 16°C zimą i 23°C latem.

Wiek uczestników: 12+

Ze względu na niektóre trasy trekkingowe wyjazdu, zdecydowaliśmy się przyjmować uczestników, mających ukończony 12 rok życia. Mimo wszystko ostateczna decyzja należy do rodziców -  w końcu to wy znacie swoje pociechy najlepiej:)

Madera wycieczka objazdowa - co zobaczymy?

Plaże na Maderze

Wybrzeża na Maderze zapewniają różnorodne plaże, od tych z piaszczystym brzegiem, przez kamieniste, po te powstałe w skałach wulkanicznych. Miłośnicy plażowania będą mogli poczuć się tutaj, jakby codziennie odwiedzali inne państwo.

Wschodnie wybrzeże

Półwysep Świętego Wawrzyńca to oaza natury, a Penha d’Aguia, Porto da Cruz i szlak Vereda da Ponta de São Lourenço to absolutne perełki tego regionu, których nie można ominąć podczas podróżowania po Maderze.

Funchal

Funchal to podróż w krainę portugalskiego uroku, gdzie kolorowe domy, jasne ogrody i zapach świeżych kwiatów tworzą wyjątkową atmosferę. Stolica Madery oferuje także wspaniałe widoki na ocean oraz możliwość próbowania lokalnych specjałów kulinarnych.

Dolina Zakonnic

Wycieczka prowadząca przez spektakularne krajobrazy i tradycyjne wioski, zakończona w Dolinie Zakonnic, w której znajduje się miasteczko Curral Das Freiras, gdzie można skosztować lokalnych specjałów kulinarnych m. in. pieczone kasztany.

Trasy widokowe

Eksplorowanie szlaków na Maderze to podróż przez dramatyczne krajobrazy, skaliste grzbiety, mgliste lasy i klifowe wybrzeża. Widoki na tej wyspie dostarczają niezapomnianych wrażeń i zapadają w pamięć na długie lata.

Madera - atrakcje dodatkowo płatne

Baseny wulkaniczne

Naturalne baseny wulkaniczne w Porto Moniz to przyrodnicze cuda. Wody oceanu mieszają się z wulkanicznymi skałami, tworząc bezpieczne i unikatowe kąpieliska w otoczeniu malowniczych klifów.

Cena: 20,00 PLN

Wizyta w winiarnii

Poznamy tajniki produkcji specjalnych win, a degustacja lokalnych odmian, takich jak Madeira czy Sercial, pozwoli nam poznać prawdziwe smaki Madery.

Cena: 120,00 PLN

Kolejka Funchal-Monte

Wycieczka kolejką linową w Funchal to doświadczenie, oferujące imponujące widoki na Funchal i okoliczne obszary. Przejście kolejką linową to doskonały sposób na podziwianie stolicy wyspy.

Cena: 70,00 PLN

Ogród Tropikalny Monte Palace

Ogród Tropikalny Monte Palace to raj dla miłośników przyrody, gdzie egzotyczne rośliny, kaskady wodne i japońskie pagody tworzą niezapomniany krajobraz.

Cena: 60,00 PLN

Rejs w poszukiwaniu delfinów

Wypłyniemy w 3 godzinny rejs z Funchal. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy delfiny, które bardzo często widać na wodach wzdłuż wybrzeża Madery

 

Cena: 170,00 PLN

LOTY NA MADERĘ

Wylot

KTW – Katowice Pyrzowice**

Lądowanie

FNC – Funchal Cristiano Ronaldo Airport

Cena biletu

Cena biletów lotniczych wynosi 1600 PLN* (w obie strony)

*W przypadku, gdy cena lotu przekroczy szacowaną przez nas kwotę, skontaktujemy się z tobą przed zakupem biletu lotniczego.
**Sugerowane lotnisko z najlepszym połączeniem bezpośrednim, możliwy jest lot z innego lotniska po kontakcie z nami.

Ceny lotów wahają się w zależności od terminu wyjazdu.

Wczasy na Maderze – Koszty wycieczki

od 4060 PLN + LOT*

*Lot można wykupić u nas lub, po potwierdzeniu rezerwacji, kupić bezpośrednio na stronie linii lotniczych.

 • Zaliczka 30% płatna w momencie rezerwacji 
 • Pozostałe 70% kwoty płatne do 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

 • Transfer z i do lotniska oraz transport podczas całego pobytu na wyspie
 • 7 noclegów w hotelach/ apartamentach
 • Opieka doświadczonych polskich liderów przez cały wyjazd (odbieramy cię na lotnisku i po 8 dniach również tam cię żegnamy)
 • Pełny pakiet ubezpieczenia dla wypożyczonych samochodów (OC i AC)
 • Paliwo na całej trasie
 • Autorski program zwiedzania
 • Opłaty parkingowe
 • Ubezpieczenie na wypadek kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków podczas trwania wyjazdu
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFG i TFP)
 • Bilety na przejazd kolejką linową w Achadas da Cruz
 • Biletów lotniczych i ewentualnych bagaży
 • Wyżywienia 
 • Dodatkowo płatnych atrakcji (dla osób chętnych)
 • Podatku lokalnego w miejscu zakwaterowania

Termin dowolny

Chcecie pojechać grupą na prywatny wyjazd tylko dla was? Napisz do nas! Zorganizujemy wakacje dopasowane do waszych potrzeb i oczekiwań.

PROJECT TRAVEL

Michał Gospodarczyk
77-140 Kołczygłowy, ul. Kwiatowa 8
NIP: 8421794183
REGON: 527235755

KONTAKT

Biuro obsługi klienta:
+48 881 717 138
pon – pt 8:00-22:00
sob – nd 9:00-19:00
kontakt@projecttravel.pl

PŁATNOŚCI ONLINE OBSŁUGUJE:

ODWIEDŹ NAS

2023 © Wszelkie Prawa zastrzeżone.