Madera wycieczki objazdowe — wyjazdy zorganizowane na Maderę

PROGRAM TREKKING

Podróże w dzisiejszych czasach to dla większości z nas nierozłączny element życia codziennego. Jako Project Travel uważamy, że każdy dzień jest dobry na odkrywanie świata i jego tajemnic. Jeśli chcielibyście wraz z nami poznać najpiękniejsze zakątki portugalskiego archipelagu, zapraszamy Was do zapoznania się z poniższym tekstem, w którym szczegółowo opowiemy Wam, jak wyglądają nasze wyjazdy zorganizowane na Maderę!

Madera wycieczki objazdowe

Od zawsze wychodziliśmy z założenia, że życie jest za krótkie na osiedlanie się w jednym miejscu, dlatego też nasze wyjazdy skupiają się głównie na zwiedzaniu najbardziej urokliwych punktów na mapie Madery. Wycieczka na Maderę ma przede wszystkim na celu dostarczyć Wam masę cudownych wspomnień, do których będziecie wracać przez długie lata. Nasze wyjazdy organizowane są w grupach 5-15-osobowych. Wycieczka objazdowa na Maderę może być również okazją do poznania innych pasjonatów podróży i nawiązania nowych więzi. 

Wybierając podróżowanie z nami, skupiasz się tylko i wyłącznie na odpoczynku, podczas gdy my dokładamy wszelkich starań, aby Twój urlop był dokładnie taki, jaki sobie wymarzyłeś. Madera objazdowa pozwoli Ci zobaczyć wyspę od praktycznie każdej strony — widokowej, kulinarnej, górskiej i morskiej. 

Madera wycieczki zorganizowane - plan wyjazdu

Trekking – 3 km – przewyższenie 330 m

 • Wylot z Warszawy**
 • Lądowanie na Maderze w godzinach popołudniowych.
 • Przejazd do Porto Da Cruz i krótki 3-km trekking na Penha d’Aguia

Porto da Cruz — urokliwa miejscowość położona na północnym wybrzeżu Madery, słynąca z pięknych plaż otoczonych klifami i malowniczych widoków. 

Penha d’Aguia — miejsce znane również jako ‘’Skała Orła’’. Wspinaczka na Penha d’Aguia to popularna aktywność dla osób o średnim doświadczeniu w górach, oferująca niezapomniane wrażenia i widoki. Trasa jest dobrze oznakowana, choć niektóre fragmenty mogą być strome i wymagają ostrożności.

Dzień 2: Porto da Cruz-Machico

Trekking – 16 km – przewyższenie 970 m

 • Trekking z Porto Da Cruz do Machico z widokiem na klify i Ocean Atlantycki.
 • Po południu odpoczynek na jednej z ładniejszych plaż na Maderze – Praia de Machico.

Machico to urokliwa miejscowość położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Madera. Jest to jedno z najstarszych miast na Maderze i posiada bogatą historię oraz malownicze krajobrazy.

Dzień 3: Wschodnie wybrzeże

Trekking – 13 km – przewyższenie 680 m 

 • Dzień zaczniemy od trasy pieszej na półwyspie św. Wawrzyńca.
 • Przerwa obiadowa w Caniçal i przejazd do Riberio Frio.
 • Po południu krótka trasa Vereda dos Balcões do punktu widokowego z panoramą na największe szczyty Madery.

Canical to typowa wioska rybacka, która słynie z pięknych plaż i tradycyjnego uroku wyspy. Miejscowość ta jest także popularna wśród turystów jako punkt wyjścia do zwiedzania okolicznych atrakcji, takich jak Rezerwat Priorytety Madera, wyspa Porto Santo czy Park Narodowy Laurisilva. 

Ribeiro Frio to mała wioska na Maderze, znana głównie z:

 • Rezerwatu Priorytetowego Laurisilva: W pobliżu znajduje się ten unikalny las laurowy, oferujący piękne szlaki turystyczne.
 • Parku Poziomu Wody: Popularny punkt widokowy z uroczymi ogrodami i widokiem na góry.
 • Centrum Hodowli Pstrągów: Można tam zobaczyć hodowlę pstrągów i spróbować świeżo złowionych ryb.
 • Szlaków turystycznych: Ribeiro Frio to doskonałe miejsce do rozpoczęcia wędrówek po okolicznych lasach i dolinach.

Dzień 4: Pico Ruivo

Trekking – 12 km – przewyższenie 1120 m

 •  Jedna z najpiękniejszych tras trekkingowych na Maderze prowadząca z Pico Areeiro na najwyższą górę na wyspie Pico Ruivo.
 • W drodze powrotnej z najwyższych szczytów zejdziemy do Doliny Zakonnic, w której znajduje się klimatyczne miasteczko górskie Curral Das Freiras.

Najwyższy szczyt na wyspie Madera to Pico Ruivo, osiągający wysokość około 1862 metrów nad poziomem morza. Jest to popularna atrakcja turystyczna, przyciągająca zarówno miłośników przyrody, jak i wędrówek górskich. Z Pico Ruivo rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne góry, doliny oraz Ocean Atlantycki. To jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie.

Dolina Zakonnic (ang. „Nun’s Valley” lub „Curral das Freiras”) to malownicza dolina na wyspie Madera, położona wewnątrz wulkanicznego krateru, około 10 km na północ od Funchal. Jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Maderze, z charakterystycznymi stromymi zboczami i bujną roślinnością. Dolina ta ma bogatą historię, a legenda głosi, że w XVI wieku mieszkańcy Funchal uciekali tu przed piratami, zakładając osadę. Dolina Zakonnic przyciąga turystów swoimi malowniczymi widokami, kulturą i możliwością eksploracji szlaków turystycznych.

Dzień 5: Levada do Risco

Trekking – 15 km – przewyższenie 1080 m

 • Szlak Levada das 25 Fontes biegnąca przez Las Laurissilva, który ma około 20 milionów lat i jest wpisany na listę UNESCO.
 • Po przejściu trasy i krótkim odpoczynku czeka na nas drugi szlak Levada do Risco prowadzący do jednego z piękniejszych wodospadów na Maderze.

Szlak Levada das Fontes jest uznawany za jedną z łatwiejszych tras, co czyni go atrakcyjnym dla turystów o różnym stopniu sprawności fizycznej. Podczas wędrówki można podziwiać bujną roślinność, wspaniałe widoki na okoliczne góry i doliny, a także zatrzymać się, by podziwiać piękne wodospady i spokojne strumienie.

Levada do Risco to kolejny popularny szlak wodny (levada) na wyspie Madera. Ten szlak prowadzi przez piękne tereny górskie, oferując widoki na malownicze krajobrazy, wodospady i bujną roślinność.

Szlak Levada do Risco jest uznawany za jeden z najbardziej spektakularnych na Maderze. Prowadzi przez skaliste klify i kaniony, aż do imponującego wodospadu Risco. Podczas wędrówki można podziwiać bogactwo flory i fauny oraz zatrzymać się, aby podziwiać malownicze widoki i posłuchać szumu wody.

Dzień 6: Levada dos Cedros

Trekking – 11 km – przewyższenie 540 m

 • Spacer po szlaku Levada Dos Cedros, który prowadzi przez obszar pierwotnego lasu Madery, zachowanego w doskonałym stanie oraz przez las wawrzynowy
 • Wieczorem pojedziemy na zachodnią część wyspy do Porto Moniz. Będziemy mogli skorzystać tam z basenów powstałych w naturalny sposób w skale wulkanicznej przy wybrzeżu.

Levada dos Cedros — ten szlak prowadzi przez gęsty las laurowy i prowadzi do obszaru o nazwie „Cedros”, gdzie można podziwiać piękne drzewa cedrowe.

Szlak Levada dos Cedros oferuje możliwość eksploracji bujnej roślinności, a także podziwiania urokliwych widoków na okoliczne góry i doliny. Jest to stosunkowo łatwy szlak, co czyni go odpowiednim dla turystów o różnym poziomie sprawności fizycznej.

Porto Moniz — malownicza miejscowość na północno-zachodnim wybrzeżu Madery, znana głównie z naturalnych basenów skalnych, idealnych do kąpieli. Miejscowość oferuje także piękną promenadę, akwarium oraz możliwości wędrówek po okolicy. To również miejsce, gdzie można spróbować lokalnej kuchni maderańskiej.

Dzień 7: Funchal

 • Z rana ruszymy w kierunku stolicy wyspy Funchal
 • Przejdziemy po najciekawszych miejscach w mieście. Poznamy Funchal zarówno od kulinarnej, historycznej jak i kulturowej strony
 • Wieczorem odwiedzimy okoliczną winiarnie z możliwością skosztowania lokalnych odmian win takich jak Malvasia, Boal, Verdelho i Sercial

Dzień 8: Funchal

 • Pojedziemy widokową kolejką linową Funchal-Monte
 • Odwiedzimy Ogród Tropikalny Monte Palace, stawiany w wielu światowy rankingach jako jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świecie.
 • Po południu udamy się na lotnisko na lot powrotny do Warszawy.

Zwiedzanie Madery z przewodnikiem - informacje praktyczne

8 dni

Rozmiar grupy: 5-15 osób

cały rok

Rodzaj wyjazdu

Trekking - Wyjazd dla osób lubiących dłuższe trekkingi. Codziennie czeka nas kilkanaście kilometrów najpiękniejszych tras pieszych na Maderze.

Noclegi

Noclegi w hotelach/apartamentach w pokojach 2-4 osobowych (dostosujemy konfigurację dla Ciebie).

Transport

Na miejscu poruszamy się busem 9-osobowym prowadzonym przez naszego lidera wyprawy. W przypadku większej liczby osób drugie auto prowadzi uczestnik wyjazdu.

Wyżywienie

Śniadania i kolacje przygotowujemy razem w apartamentach. Pozostałe posiłki jemy w lokalnych barach i restauracjach. (Nie wliczone w cenę.)

Minimalna liczba grupy

Aby dany wyjazd był potwierdzony, musi uzbierać się minimum 5 uczestników.

Poziom trudności

Wyjazd dla osób z dobrą kondycją fizyczną. Przewyższenia w niektóre dni potrafią przekraczać 1000 m

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do przekroczenia granicy Portugalii jest dowód osobisty lub paszport. Dokument musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Pogoda

Pogoda na Maderze nie zmienia się znacząco podczas roku. Średnia temperatura w dzień wacha się między 16°C zimą i 23°C latem.

Wiek uczestników: 15+

Ze względu na wymagające trasy trekkingowe wyjazdu, zdecydowaliśmy się przyjmować uczestników, mających ukończony 15 rok życia. Najmłodszych podróżników zapraszamy na wyjazd Madera Classic, gdzie program jest "luźniejszy".

Madera wycieczka objazdowa - co zobaczymy?

Pico Ruivo & Pico do Arieiro

Eksplorowanie szlaków Pico Ruivo i Pico do Arieiro na Maderze to podróż przez dramatyczne krajobrazy, wiodąca przez skaliste grzbiety i mgliste lasy. Widoki z najwyższych szczytów dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Wschodnie wybrzeże

Półwysep Świętego Wawrzyńca to oaza natury, a Penha d’Aguia, Porto da Cruz i szlak Vereda da Ponta de São Lourenço to absolutne perełki tego regionu, których nie można ominąć podczas podróżowania po Maderze.

Funchal

Funchal to podróż w krainę portugalskiego uroku, gdzie kolorowe domy, jasne ogrody i zapach świeżych kwiatów tworzą wyjątkową atmosferę. Stolica Madery oferuje także wspaniałe widoki na ocean oraz możliwość próbowania lokalnych specjałów kulinarnych.

Dolina Zakonnic

Wycieczka prowadząca przez spektakularne krajobrazy i tradycyjne wioski, zakończona w Dolinie Zakonnic, w której znajduje się miasteczko Curral Das Freiras, gdzie można skosztować lokalnych specjałów kulinarnych m. in. pieczone kasztany.

Madera - atrakcje dodatkowo płatne

Baseny wulkaniczne

Naturalne baseny wulkaniczne w Porto Moniz to przyrodnicze cuda. Wody oceanu mieszają się z wulkanicznymi skałami, tworząc bezpieczne i unikatowe kąpieliska w otoczeniu malowniczych klifów.

Cena: 20,00 PLN

Wizyta w winiarnii

Poznamy tajniki produkcji specjalnych win, a degustacja lokalnych odmian, takich jak Madeira czy Sercial, pozwoli nam poznać prawdziwe smaki Madery.

Cena: 120,00 PLN

Kolejka Funchal-Monte

Wycieczka kolejką linową w Funchal to doświadczenie, oferujące imponujące widoki na Funchal i okoliczne obszary. Przejście kolejką linową to doskonały sposób na podziwianie stolicy wyspy.

Cena: 70,00 PLN

Ogród Tropikalny Monte Palace

Ogród Tropikalny Monte Palace to raj dla miłośników przyrody, gdzie egzotyczne rośliny, kaskady wodne i japońskie pagody tworzą niezapomniany krajobraz.

Cena: 60,00 PLN

LOTY NA MADERĘ

Wylot

WAW – Warszawa Chopina**

Lądowanie

FNC – Funchal Cristiano Ronaldo Airport

Cena biletu

Cena biletów lotniczych wynosi 1600 PLN* (w obie strony)

*W przypadku, gdy cena lotu przekroczy szacowaną przez nas kwotę, skontaktujemy się z tobą przed zakupem biletu lotniczego.
**Sugerowane lotnisko z najlepszym połączeniem bezpośrednim, możliwy jest lot z innego lotniska po kontakcie z nami.

Ceny lotów wahają się w zależności od terminu wyjazdu.

Wczasy na Maderze - koszty wycieczki

3980 PLN + LOT*

*Lot można wykupić u nas lub, po potwierdzeniu rezerwacji, kupić bezpośrednio na stronie linii lotniczych WIZZAIR.

 • Zaliczka 30% płatna w momencie rezerwacji 
 • Pozostałe 70% kwoty płatne do 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

 • Transfer z i do lotniska oraz transport podczas całego pobytu na wyspie
 • 7 noclegów w hotelach/ apartamentach
 • Opieka doświadczonych polskich liderów przez cały wyjazd (odbieramy cię na lotnisku i po 8 dniach również tam cię żegnamy)
 • Pełny pakiet ubezpieczenia dla wypożyczonych samochodów (OC i AC)
 • Paliwo na całej trasie
 • Autorski program zwiedzania
 • Opłaty parkingowe
 • Ubezpieczenie na wypadek kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków podczas trwania wyjazdu
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFG i TFP)
 • Biletów lotniczych i ewentualnych bagaży
 • Wyżywienia 
 • Dodatkowo płatnych atrakcji (dla osób chętnych)
 • Podatku lokalnego w miejscu zakwaterowania

Terminy naszych wyjazdów na Maderę

TERMIN

WYJAZD

CENA

LINK

25.05.2024 - 01.06.2024 r.

Madera - Trekking

3980,00 PLN

10.08.2024 - 17.08.2024 r.

Madera - Trekking

3980,00 PLN

12.10.2024 - 19.10.2024 r.

Madera - Trekking

3980,00 PLN

07.12.2024 - 14.12.2024 r.

Madera - Trekking

3980,00 PLN

Termin dowolny

Chcecie pojechać grupą na prywatny wyjazd tylko dla was? Napisz do nas! Zorganizujemy wakacje dopasowane do waszych potrzeb i oczekiwań.

PROJECT TRAVEL Michał Gospodarczyk
77-140 Kołczygłowy, ul. Kwiatowa 8
NIP: 8421794183
REGON: 527235755

Kontakt

Biuro obsługi klienta:
+48 881 717 138
pon – pt 8:00-22:00
sob – nd 9:00-19:00
kontakt@projecttravel.pl

Płatności online obsługuje

2023 © Wszelkie Prawa zastrzeżone.